Upcoming Shows

Past Shows

November 4th , 2011
Kreativfabrik, Wiesbaden , Germany
w/ binoculers
December 3rd , 2011
Sparte 4, Saarbrücken , Germany
w/ Pretty Lightning
December 4th , 2011
Oetinger Villa, Darmstadt , Germany
w/ Buke and Gase
January 24th , 2012
Walhalla Spiegelsaal, Wiesbaden , Germany
w/ Dear Reader
February 23rd , 2012
Kulturpalast, Wiesbaden , Germany
w/ Lisa Freieck
March 30th , 2012
Manufaktur Der Schönen Dinge, Saarbrücken , Germany
w/ Caro Streck, A Band of Buriers
March 31st , 2012
Bla, Bonn , Germany
w/ Sport
April 1st , 2012
Subrosa, Kiel , Germany
April 2nd , 2012
Pony Bar, Hamburg , Germany
w/ Cuppa
April 4th , 2012
Ä Neukölln, Berlin , Germany
w/ Dizzy Moon
April 5th , 2012
Veränderbar, Dresden , Germany
April 6th , 2012
Wärmehalle Süd, Leipzig , Germany
w/ Tigeryouth
April 26th , 2012
Walhalla Spiegelsaal, Wiesbaden , Germany
w/ Scott Kelly, Oldseed
May 2nd , 2012
Kleiner Club Garage, Saarbrücken , Germany
w/ Garrett Klahn
May 17th , 2012
Elfer (Maybachstraße), Frankfurt , Germany
w/ Sport
May 18th , 2012
Keller Klub, Stuttgart , Germany
w/ Sport
June 4th , 2012
Das blumen, Darmstadt , Germany
w/ Oldseed
August 19th , 2012
Kreativfabrik, Wiesbaden , Germany
w/ Annalena Bludau
August 24th , 2012
Kulturzentrum Schlachthof, Wiesbaden , Germany
w/ Walk Off The Earth, Casper, Kraftklub, Bonaparte, Jupiter Jones, Egotronic, Fiva & Das Phantom Orchester, Frau Potz, Shaban & Käptn Peng Und Die Tentakel Von Delphi, Kenneth Minor, Distar
September 6th , 2012
Haus Mainusch, Mainz , Germany
w/ Paper Beat Scissors
November 9th , 2012
Soulkitchen, Luxembourg , Luxembourg
w/ Ó, Soleil Noir, knifefight
November 10th , 2012
Musikbunker, Aachen , Germany
w/ Ó
November 11th , 2012
Warte Für Kunst, Kassel , Germany
w/ knifefight
November 12th , 2012
Liberfrank, Düsseldorf , Germany
w/ Light&Sound
November 13th , 2012
Rubin Rot, Köln, Cologne , Germany
w/ knifefight
November 14th , 2012
Emo Keller, Essen , Germany
w/ Ó, N
November 15th , 2012
La Strada, Goes , Netherlands
November 16th , 2012
Korte Delft 5, Middelburg , Netherlands
November 17th , 2012
Zucker, Darmstadt , Germany
w/ Lisa Freieck
January 15th , 2013
Schon Schön, Mainz , Germany
w/ binoculers
January 16th , 2013
Café Galao, Stuttgart , Germany
w/ binoculers
January 17th , 2013
Das Modul, Saarbrücken , Germany
w/ binoculers
January 18th , 2013
Figurentheater, Ravensburg , Germany
w/ binoculers
January 19th , 2013
Action House, Heidelberg , Germany
w/ binoculers
January 21st , 2013
Schwarze Katz, Konstanz , Germany
w/ binoculers
January 22nd , 2013
Südstadt, Munich , Germany
w/ binoculers
January 23rd , 2013
Salon Regina, Nuremberg , Germany
w/ binoculers
January 24th , 2013
Café Haag, Tübingen , Germany
w/ binoculers
January 25th , 2013
Kreativfabrik, Wiesbaden , Germany
w/ binoculers, Aaden
July 4th , 2013
Oettinger Villa, Darmstadt , Germany
w/ Dead Western
October 12th , 2013
Namenlos, Bonn , Germany
October 25th , 2013
Stummsche Reithalle, Neunkirchen , Germany
w/ Sebastian Hackel
September 14th , 2015
Unknown venue, Tilburg , Netherlands
w/ Unknown Mortal Orchestra, Mr. Scruff, Surfer Blood, Sun Kil Moon, Neneh Cherry, Melvins, Great Lake Swimmers, Mercury Rev, Hundred Waters, Kevin Morby, Converge, Daedelus, Husky, Cayucas, Girlpool, JEFF the Brotherhood, Dan Mangan, Sóley, Adam Green, The Soft Moon, Maze, Julianna Barwick, Norman Blake, Gabriel Garzón-Montano, Alcest, This Is The Kit, Dengue Fever, Mark Kozelek, Torres, Fennesz, Hookworms, La Luz, Laurel Halo, Factory Floor, No Joy, Eternal Summers, Lady Lamb, Junior, Cabaret Voltaire, East India Youth, Giant Sand, Errors, The Weather Station, Vök, Happyness, The Warlocks, Plastician, Sun Araw, Wand, Outfit, Jaakko Eino Kalevi, Three Trapped Tigers, The Rebel, Ef, Sophia, Sylvain Chauveau, King Midas Sound, Indian Jewelry, YAK, King Dude, Full of Hell, Merzbow, Acid Arab, Helena Hauff, Ed Rush, Tess Parks, The Ex, Perc, Willard Grant Conspiracy, Peach Kelli Pop, Jennie Abrahamson, Powell, Empyrium, Arve Henriksen, Destruction Unit, Tarwater, Brutus, Idaho, Lumerians, Noveller, Meg Baird, Terakaft, Circuit Des Yeux, Camera, Of The Wand & The Moon, Spectres, K-X-P, Blank Realm, Hans-Joachim Roedelius, Primitive Man, Turzi, Useless Eaters, Dope Body, DRALMS, Victims, Kathryn Joseph, Paula Temple, Shit and Shine, Anton Newcombe, Totally Mild, The Ruins Of Beverast, Secrets of the Moon, Orlando, Lakker, Lusts, Zs, Death & Vanilla, Esplendor Geometrico, Tearist, Corrina Repp, Dornenreich, Grave Pleasures, Za!, Rocketnumbernine, J.C. Satàn, Lower, Yast, Kiss the Anus of a Black Cat, Rats On Rafts, PC Worship, Bad Breeding, Ensemble Economique, Radar Men From the Moon, Bölzer, Evol, Russell Haswell, Jessica93, Fumaça Preta, Black to Comm, Xosar, Beastmilk, The Black Heart Rebellion, Monophona, Leafcutter John, Forward Strategy Group, Truss, Priests - DC, Yussuf Jerusalem, Klara Lewis, Eric Chenaux, Rapoon, Disentomb, Necros Christos, UMA, Daggers, Picture, Cristobal and the Sea, Wynn, Happy Meals, Throats, Heretic, Emptiness, SHINING (NOR), The Glockenwise, Andrew Hung, Barbarisms, Vales, The Vickers, Group Rhoda, Newmoon, Samuel Kerridge, Toner Low, Go!zilla, M185, Iguana Death Cult, Burial Hex, Vision Fortune, Dehumanized, Los Pirañas, Cocaine Piss, Terrible Truths, Beasts, Veil Of Light, Lemontrip, Nhk'koyxen, Maurice Louca, Giobia, Izegrim, Spires That In The Sunset Rise, Perfume Advert, Rocky Marsiano, Khyam Allami, Basic House, We Never Learned To Live, Islam Chipsy, Sex Swing, A Thousand Fuegos, Nate Hall, vermin womb, Moaning Cities, Sun Worship, Ekman, Speedtrap, Sly & the Family Drone, Bleaching Agent, Wanda Group, Rites Wild, Cairo Liberation Front, Profligate, Radare, Good Throb, Nick Klein, Teethgrinder, Napoleon Gold, Partisan, KETEV, Selvhenter, Blue Crime, The Outskirts, Hella Comet, Lean Left, Alexander Rishaug, Dead Neanderthals, Oblivionized, Drowned, Entrapment, Banganagangbangers, uKanDanZ, Sterling Roswell, Onmens, To Live And Shave In L.a., Mind Rays, Roedelius Schneider, Yasunao Tone, Fuz, Jeffrey Lewis & The Jrams, Sunpower, Dirk Serries, Polaroid Fiction, Those Foreign Kids, James Welburn, Snob, Tamarin Desert, Jad Fair & Norman Blake, Jochen Arbeit, Vvovnds, Bloodrocuted, Crowd of Chairs, Deuil, IIVII, Canute, Mia Zabelka, Hand of Dust, Yamantau, White Jazz, El Yunque, TV Wonder, The Mary Hart Attack, Hoek, Sam Aaron, Richie Dagger, Razen, YOUFF, Zazazozo, A Million Squeeks Will Do You No Harm, Fckn Bstrds, Alex Mclean, Umungus, Landverraad, Zentralheizung of Death Des Todes, Coàgul, Monnik, Pure Muna, Josh Graham, Rob Gordon, Fire! (SE), System Overthrow, Doop vs Subp Yao, Die Wirklichkeit, Barchan, Reinier Van Houdt, Norah Lorway, Droppings, Dwellings & Druss, Hun Bed, Ful, Miguel Alvarino, Camargue, Afework Nigussie, Silenxce, Jesus Police, Köhn (BE), DJs Goe Vur In Den Otto, Tarantino (Netherlands), Renaat, Koen Nutters, Arend B. Blauw, Bow Aether Group, Afghan Gold, PAND7090, Liquid Loft